Максимализъм при осветителните тела за таван - за да покажете стила си

Спрямо размера на дома ви, може да използвате по-голямото пространство, за да покажете ясно стила си. Ако живеете в малко пространство, по-добре е да търсите тънки, спретнати малки лампи, които са функционални и не заемат много място. Ако обаче живеете в по-голям дом, малките неща просто изглеждат странни и не на място. Когато разполагате с пространство ще трябва да използвате и големи осветителни тела или ще трябва да увеличите броя на по-малките, за да може да получите:

  • Достатъчно светлина;
  • Правилното въздействие.

Въпреки това има нарастваща тенденция към големите осветителни тела. Дизайна на лампите става все по-мащабен и по-смел. Днес ще разгледаме по-сложната страна на тенденцията, но очаквайте да видите висящите лампи и стенните лампи, които набират популярност стремоглаво.

Тази промяна в мислите ни по отношение на размера е свързана с игра с мащаба. Това разпалва въображението на интериорните дизайнери. Максимализмът дава свобода, която няма как да бъде пренебрегната. Днес тенденцията за големи, красиви осветителни тела се превръща в нещо като мини тенденция срещу минимализма.

Какви големи осветителни тела са подходящи за големите стаи?

Многоетажните полилеи и големите драматични осветителни тела със сигурност дават вид на грандиозност на ново ниво. Украсените лампи в стил свещи, които разводняват светлината в по-големи пространства и каскадните светлини за модерни стаи с двойна височина, които се удвояват като арт инсталация, придават невероятен стил на големите пространства и на традиционните и на модерните пространства. Основното нещо е, че осветлението е голяма част от характеристиката на една стая.


Можете ли да използвате големи осветителни тела в по-малки стаи?

Да, можете, размерът е относителен, стига светлината да не е твърде голяма, за да бъде натрапчива, целта е да бъдете впечатляващо, като същевременно не засягате твърде много жилищното пространство.

Често хората базират размера на лампата въз основа на размера на подовото пространство, но ако таванът е достатъчно висок, можете да заложите на огромен полилей съвсем спокойно. Вместо да гледате площта на пода, погледнете нагоре и вижте какъв размер е тавана. Голямото пространство на тавана е недостатъчно използвано пространство, това пространство притежава неизползван потенциал. Не трябва обаче полилеят да е закачен прекалено ниско или да достига до ниво, в което хората да се удрят в него. Винаги преценявайте височината му.

Тенденцията за големи осветителни тела нараства, така че, ако разполагате с функционално осветление, не пестете усилия. Изберете толкова големи, колкото можете реалистично да вместите в пространството.

Връщаме се към ерата на шоуто, когато светлините са били използвани за показване на статус и богатство. Нещо повече, когато влезе човек в дадена стая, той трябва да ахне заради осветителното тяло и точно това е най-търсеният ефект от максимализма. През цялото време светлините са ни привличали, впечатлявали са ни и са били символ на лукс.

От колко светлина се нуждае една стая?

Правилото е, че за стая на 2 на 2 метра, трябва да използвате до 1000 лумена. Ако разполагате със стая 5 на 5 метра, поне 6000 лумена. Ако стаята е 4 на 8 метра, то тогава препоръчително е да се сложи осветление с поне 8000 лумена.

Тези числа важат без значение колко е висок тавана. Ако разполагате с много високи тавани, може да си позволите да вдигнете лумените. Така ще използвате максимално добре цялото налично пространство и в същото време ще можете ясно да покажете стила си на всички. Ако имате красиви картини по стените погрижете се и те да са добре осветени. Можете да им добавите малки лампи над тях, които да ги осветяват без излишни сенки или пък да пригодите срещу тях прожектори. Все пак най-основното нещо си остава полилея, така че не правете компромис с неговата големина и вид.






Captcha